Insbud

Kocioł TEKLA COMPACT Pelet 12kWdracobiocompact 5klasa

 Z wielką przyjemnością zapraszamy do obejrzenia w naszym sklepie kotła TEKLA Compact a także do zapoznania się bliżej z ofertą firmy TEKLA. Producent ten posiada mocno ugruntowaną markę na rynku polskim, a ich wyroby są synonimem solidności, dbałości o estetykę a przede wszystkim o środowisko. Prezentowany kocioł jest w 5 klasie, wg. normy EN303-5:2012. Jest  to kocioł w pełni automatyczny, sam się rozpala a także zagasza. Dzięki spalaniu peletów uzyskujemy bardzo mało popiołu (rzędu 4kg na tone peletu). Kocioł posiada zasobnik na "górze", dzięki czemu uzyskujemy możliwość instalacji nawet w małych kotłowniach. Spalanie peletów wpływa znacząco na poprawę środowiska ale także zapewnia "czystość" w kotłowni.

Do kotła można dodać zestaw mechanicznego czyszczenia palnika BIO, który stanowi specjalny pierścień na siłowniku, usuwając nagar z palnika przy każdym rozpaleniu.

Promocyjna cena kotła przy naszym montażu to 6499zł

 

 
 
OPIS PRODUCENTA
 
Draco Bio Compact jest kotłem automatycznym do spalania biomasy w postaci peletu o średnicy 6-8 mm. Zbiornik paliwa umieszczony w górnej części kotła pozwala na zminimalizowanie jego wymiarów zewnętrznych co znacznie ułatwia montaż nawet w małych  kotłowniach. Niewielka wysokość kotła sprawia, że załadunek paliwa nie jest uciążliwy dla użytkownika.  Zastosowany palnik Fireblast oraz zaawansowana automatyka regulacyjna zapewnia wysoki komfort  użytkowania kotła ograniczając jego obsługę do niezbędnego minimum. Dodatkowa ceramika umieszczona w komorze spalania znacznie poprawia proces spalania pod względem ekonomicznym jak również redukuje emisję szkodliwych związków do otoczenia. Kocioł zaprojektowany został z myślą ogrzewaniu budynków mieszkalnych, w których wymiary kotłowni nie pozwalają na zainstalowanie kotła automatycznego ze zbiornikiem wolnostojącym lub zainstalowanym z boku kotła. W modelu tym zbiornik paliwa znajduje się nad kotłem tworząc kompaktową, zwartą konstrukcję pozwalającą zmieścić go w naprawdę niewielkich pomieszczeniach.
 
Estyma Igneo

Nowa linia wszechstronnych regulatorów kotłowych IGNEO o niespotykanych do tej pory możliwościach została stworzona na bazie wieloletnich doświadczeń firmy Estyma electronics w zakresie projektowania, produkcji oraz wdrażania automatyki kotłowej ze szczególnym naciskiem na jakość spalania , sterowanie rozbudowanymi systemami grzewczymi oraz bezawaryjne działanie. Projektowanie i produkcja urządzeń odbywa się w certyfikowanym systemie zarządzania jakości ISO 9001:2008. Aby spalanie było efektywne należy dostarczyć odpowiednią ilość paliwa oraz powietrza. Drugim warunkiem prawidłowego spalania jest odpowiednio wysoka temperatura komory spalania aby gazy, które powstały w procesie niezupełnego spalania ponadto niosące ze sobą dużą ilość energii (między innymi tlenek węgla CO) mogły się dopalić (tlenek węgla CO dopalając się tworzy ditlenek węgla 2CO) i oddać przy tym energię cieplną. Aby spełnić to założenie zastosowano dwie technologie: pomiar ilości tlenu w spalinach za pomocą szerokopasmowej sondy Lambda oraz sterowanie mocą paleniska metodą Fuzzy Logic.

  

Zalety sterownika
- automatyczne rozpalanie i wygaszanie kotła

- czyszczenie palnika przed każdym rozpaleniem i wygaszaniem kotła
- możliwość tygodniowego ustawienia temperatury nocnej w pomieszczeniech
- możliwość tygodniowego ustawienia temperatury CWU
- kontrola procesu spalania dzięki funkcji Fuzzy Logic II. Obniża ilość spalanego pału do 20%
- możliwość zdalnej kontroli nad urządzeniom dzięki modemowi internetowemu oraz GSM (opcja   za dopłatą)
- możliwość zapisu danych na komputerze, (wykresów, ilości spalonego paliwa, itp.) dzięki zastosowaniu modułu internetowego
- możliwość rozbudowy o kolejne obiegi grzewcze bez konieczności wymiany sterownika
- wykres pracy kotła i mocy palnika z ostatnich 24 godzin jego działania
- kontrola płomienia palnika za pomocą czujnika foto
- automatyczny start po zaniku napięcia
- obsługa do 16 obiegów grzewczych a tym samym siłowników na zaworach 4 drogowych
- bardzo krótki czas rozpalania 3-5 minut.

Realizowane funkcje

Estyma funkcje

Więcej informacji na http://www.teklakotly.pl/pl/produkt/draco-bio-compact/10

Znajdź nas na OLX

Znajdź nas na Oferteo