Insbud

Modernizacja Kotłowni - Kocioł TEKLA TYTAN II 

1 (Kopiowanie)

Modernizacja kotłowni została przeprowadzona, ze względu na duże rachunki za gaz, które klient płacił do tej pory. Zainstalowano nowoczesny kocioł żeliwny Tekla TYTAN II, w którym można palić zarówno ekogroszekiem jak i peletem.  Ze względu na współpracę z kotłem gazowym, kocioł został zamontowany w układzie zamkniętym. Dodatkowo na potrzeby mieszkańców zainstalowano zasobnik 400l na ciepłą wodę użytkową firmy GALMET. Kotłem steruje specjalizowany sterownik Recalart Premium Lux, dzięki czemu kocioł jest praktycznie bezobsługowy. Zastosowane energooszczędne elektroniczne pompy GRUNDFOS Alpha 2l, dodatkowo wpłyną na redukję kosztów ogrzewania. Zainstalowany zawór 4-drogowy firmy ESBE wraz z napędem TECH, wpłyną na jeszcze dłuższą żywotność kotła oraz oszczędność opału.

 Firma TEKLA udziela 10 lat gwarancji na kocioł

Czytaj więcej: TEKLA TYTAN II - modernizacja kotłowni

logo defro  Autoryzowany partner

Z wielką przyjemnością informujemy, iż jesteśmy autoryzowanym partnerem największego producenta kotłów w Polsce firmie DEFRO

Czytaj więcej: DEFRO

Kocioł TEKLA COMPACT Pelet 12kWdracobiocompact 5klasa

 Z wielką przyjemnością zapraszamy do obejrzenia w naszym sklepie kotła TEKLA Compact a także do zapoznania się bliżej z ofertą firmy TEKLA. Producent ten posiada mocno ugruntowaną markę na rynku polskim, a ich wyroby są synonimem solidności, dbałości o estetykę a przede wszystkim o środowisko. Prezentowany kocioł jest w 5 klasie, wg. normy EN303-5:2012. Jest  to kocioł w pełni automatyczny, sam się rozpala a także zagasza. Dzięki spalaniu peletów uzyskujemy bardzo mało popiołu (rzędu 4kg na tone peletu). Kocioł posiada zasobnik na "górze", dzięki czemu uzyskujemy możliwość instalacji nawet w małych kotłowniach. Spalanie peletów wpływa znacząco na poprawę środowiska ale także zapewnia "czystość" w kotłowni.

Do kotła można dodać zestaw mechanicznego czyszczenia palnika BIO, który stanowi specjalny pierścień na siłowniku, usuwając nagar z palnika przy każdym rozpaleniu.

Promocyjna cena kotła przy naszym montażu to 6499zł

 

Czytaj więcej: TEKLA Compact 12kW Pelet Ekspozycja

startEtap 2

Uruchomienie kotłowni: kocioł Junkers Compact wraz z zasobnikiem 120l. Dodatkowo wykonano cyrkulajcję wody użytkowej na enerogoszczędnej pompie, redukując znacznie koszty za energię elektryczną, jednocześnie zwiększając wygodę i dostępność ciepłej wody na potrzeby rodziny. Całość wykonana w systemie TECE a także miedzi gwarantując wysoką bezawaryjność systemu.

Ustawiona temperatura na kotle 35C zapewnia osuszanie budynku.

Czytaj więcej: Inwestycja etap 2

artyk uł testowy

start

Etap 1

Dom ok 200m2, zgodnie z życzeniem inwestora podłogówka położona na parterze oraz poddaszu. Wykorzystano niezawodną i spełniającą normy budowlane rurę podłogową TECEfloor. Wykorzystany zostanie nowoczesny kocioł kondensacyjny Junkers Compact wraz z zasobnikiem 120l (dzięki zakupowi u autoryzowanego przedstawiciela) inwestor uzyska 5-letnią gwarancję producenta.

Poniżej fotki z pierwszego etapu, czyli z położenia podłogówki..

Czytaj więcej: Inwestycja

klimosz combi ng smallW naszym sklepie można obejrzeć kocioł Klimosz Combi NG 25kW. Jest to seria kotłów o ugruntowanej i solidnej pozycji na rynku. Dzieki wymiennikowi żeliwnemu oraz sterownikowi w wersji Komfort uzyskujemy dużą bezobsługowość kotła. Zastosowany sterownik w pełni automatyzuje pracę kotła oraz całej instalalacji, sterując między innymi zaworem czterodrogowym, dwoma obiegami CO (grzejnikowy i podłogówka), 4 pompami itd...

 

 

Czytaj więcej: Klimosz Combi 25kW na ekspozycji

Znajdź nas na OLX

Znajdź nas na Oferteo